Publicystyka

Burza w sieci po deklaracji Jerzego Owsiaka. “Ściąganie na siebie uwagi w takich momentach jest słabe”

Decyzja Jerzego Owsiaka o powrocie do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w dniu pogrzebu Pawła Adamowicza wzbudziła niemałą sensację w mediach społecznościowych. Jedni cieszą się z takiego obrotu spraw, jednak spora część uważa, iż mężczyzna przegiął z robienia szumu wokół siebie najpierw w obliczu tragedii gdańskiego prezydenta.

Przypomnijmy, w poniedziałek 14 stycznia kilka minut po oficjalnym komunikacie gdańskich medyków dotyczącego ustania funkcji życiowych Pawła Adamowicza, Jerzy Owsiak na konferencji prasowej ogłosił swoje ustąpienie ze stanowiska szefa WOŚP. Na tym jednak nie poprzestał i zaczął szukać winnych całej sytuacji, co nie spodobało się części internautów sugerujących, iż mężczyzna próbuje “robić z siebie ofiarę”. Znalazło się też wiele osób, które nie zgadzały się z oświadczeniem Owsiaka i prosiły o jego powrót. Działacz charytatywny spełnił ich błagania. Tyle, że dość kontrowersyjny termin na wygłoszenie takiej deklaracji. Dzień pogrzebu prezydenta Gdańska.

Wielu internautów wskazało, że taka praktyka ze strony Owsiaka była niezbyt stosowna oraz adekwatna do sytuacji.

Źródło: Autor:
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij