Kraj

Krajowa Administracja Skarbowa i CBŚP przejęły niemal 5 mln sztuk nielegalnych papierosów

Dzięki współpracy Krajowej Administracji Skarbowej i CBŚP przejęto blisko 5 mln sztuk nielegalnych papierosów, wartych około 3,5 mln zł. Gdyby ten towar trafił na rynek, Skarb Państwa poniósłby straty rzędu ponad 5 mln zł – poinformowała rzeczniczka prasowa Izby Administracji Skarbowej w Poznaniu.

“Papierosy zatrzymano w trakcie wspólnych działań kontrolnych na terenie gminy Stare Miasto. Funkcjonariusze Wielkopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego z Kalisza wspólnie z policjantami kaliskiego Wydziału Centralnego Biura Śledczego Policji Zarząd w Poznaniu znaleźli w dostawczym mercedesie blisko 1,4 mln sztuk papierosów różnych marek bez znaków akcyzy” – poinformowała rzeczniczka prasowa Izby Administracji Skarbowej w Poznaniu Małgorzata Spychała-Szuszczyńska.

Jak dodała, w trakcie prowadzonych czynności ustalono, że załadunek “trefnego” towaru mógł mieć miejsce w położonym niedaleko magazynie użytkowanym przez kierującego pojazdem.

“Decyzja o przeszukaniu magazynu okazała się strzałem w dziesiątkę. Kontrolujący znaleźli w nim ponad 3,6 mln sztuk papierosów bez akcyzy. Były to te same marki tytoniowe, co zabezpieczone wcześniej w mercedesie. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 5 mln sztuk nielegalnych papierosów. Gdyby ten towar trafił na rynek, Skarb Państwa poniósłby straty rzędu ponad 5 mln zł” – podała Spychała-Szuszczyńska.

Rzeczniczka wskazała, że kierowcy pojazdu przedstawiono zarzut popełnienia przestępstwa skarbowego tzw. paserstwa akcyzowego. Do sprawy zabezpieczono także samochód służący do transportu nielegalnego towaru.

 

 

 

Źródło: PAP/stefczyk.info Autor: JB
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Rosyjska ambasada grozi Szwecji

0 0

Policja aresztowała syna znanej prawicowej polityk

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij