Sport

Polski arcymistrz szachowy z sukcesami szkoli Amerykanów

Polski arcymistrz szachowy Bartłomiej Macieja, mistrz Europy z 2002 roku i wielokrotny medalista mistrzostw Polski z sukcesami poświęca się teraz pracy szkoleniowej w USA. Prowadzone przez Macieję zespoły A i B z University of Texas w Rio Grande Valley (UTRGV) zwyciężyły właśnie w akademickich mistrzostwach szachowych stanu Teksas, w których wystartowały uczelnie, mogące poszczycić się najlepszymi zespołami.

Warto zauważyć, że zespoły UTRGV prowadzone przez polskiego arcymistrza tworzą studenci pochodzący z wielu różnych krajów. W drużynie A znalazł się pochodzący z Gorzowa Kamil Dragun, a partnerowało mu dwóch Rosjan i Ormianin. Drużynę B stanowili: Kubańczyk, Paragwajczyk, Kolumbijczyk, Wenezuelczyk, a rezerwowym był Francuz. Wszyscy podkreślali znaczenie fachowej pomocy, jakiej podczas rozgrywek udzielał trener Macieja.

– Zespół UTRGV pokazał na tym turnieju, kto jest najmocniejszy w Teksasie – cieszył się polski arcymistrz po sukcesie swoich podopiecznych.

Warto dodać, że drużyna UTRGV pewnie zmierza do obrony zdobytego w tym roku tytułu czempionów finałowej rozgrywki o Puchar Prezydenta USA. My możemy być dumni, że za tymi sukcesami stoi polski trener.

na zdj. Bartłomiej Macieja

Źródło: stefczyk.info Autor: ZI
Fot. CC 3.0/ Andreas Kontokanis

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij