Kraj

Ten ruch ze strony radnych SLD zdenerwował lidera partii. Czarzasty wyciąga konsekwencje wobec polityków Sojuszu

Włodzimierz Czarzasty zdecydowanie potępił pomysł radnych z ramienia SLD w powiecie koneckim o zawiązanie sojuszu z politykami PiS. Lewicowych samorządowców spotkały także konsekwencje w postaci zawieszania  członkostwa w partii.

W powiecie koneckim doszło do zmian w strukturach władzy. Przez większość lat w tym rejonie rządziło PSL, jednak zmieniło się podczas ostatnich wyborów samorządowych. Na 21 możliwych mandatów ludowcy uzyskali zaledwie 5. Reszta mandatów przypadła dla PiS (6), SLD (4), ugrupowania Kreatywna Jedność Powiatu Koneckiego (3) oraz 3 mandaty dla innych partii samorządowych. To właśnie z SLD i Kreatywną Jednością partia Prawa i Sprawiedliwości zawiązało koalicję, która miała objąć władzę w strukturach rady powiatu w Końskim.

Wiadomość szybko dotarła do czołowych polityków w kraju, którzy nie kryli zaskoczenia. Do sprawy odniósł się również szef SLD Włodzimierz Czarzasty, który potępił pomysł sojuszu pomiędzy PiS, a jego partią w powiecie koneckim, wyrażając iż do koalicji nie dojdzie. Co więcej dwóch z czterech radnych SLD zostało zawieszonych w sprawowaniu funkcji członka partii, a dotychczasowy szef organizacji powiatowej SLD w powiecie koneckim, Robert Plech, ustąpił ze stanowiska.

Źródło: TVP Info Autor: JD
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij