Kraj

Pilne! Prezydent Andrzej Duda nie weźmie udziału w tegorocznym Marszu Niepodległości. Rzecznik potwierdza

Prezydent Andrzej Duda nie weźmie udziału w tegorocznym Marszu Niepodległości. W 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości, manifestacja środowisk narodowych przejdzie ulicami Warszawy z hasłem: „Bóg, Honor i Ojczyzna”.

Według spekulacji medialnych, Kancelaria Prezydenta Andrzeja Dudy nie znalazła porozumienia z organizatorami Marszu Niepodległości. Tak zasugerował na Twitterze Samuel Pereira, szef portalu tvp.info.

– Wygląda na to, że jednak dużego wspólnego marszu 11.11 nie będzie. Wszystko dzięki @RuchNarodowy, który był gotów łaskawie zgodzić się na udział najwyższych władz państwowych, byleby szli w dalszych szeregach, bo na przodzie musi iść Winnicki i Bosak z chłopcami z ONR. Żenada – komentował na Twitterze redaktor Pereira.

Tę informację dementowali przedstawiciele Ruchu Narodowego. Według Roberta Bąkiewicza, prezesa Stowarzyszenia Marsz Niepodległości, środowiska narodowe nie stawiały prezydentowi żadnych warunków:

– Kłamstwo .@SamPereira_ Brałem udział w 7 spotkaniach u Marsz Senatu @StKarczewski z udział @JanZaryn @jbrudzinski @wkolarski J Sellin. Byliśmy otwarci na udział PAD i rządu. Nie stawialiśmy warunków, te stawiała strona przeciwna. Winnicki, Bosak i ONR – nie było takiego tematu – napisał na Twitterze Robert Bąkiewicz.

Informację o nieobecności prezydenta Andrzeja Dudy na Marszu Niepodległości potwierdził rzecznik prezydenta w rozmowie z Super Expressem.

– Pan prezydent w dniu 11 listopada będzie brał udział od rana do wieczora w oficjalnych uroczystościach. W czasie, kiedy będzie Marsz Niepodległości, Pan Prezydent będzie poza stolicą – komentował Błażej Spychalski, rzecznik prezydenta Andrzeja Dudy.

Źródło: Stefczyk.info Autor: ac
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij