Świat

Piraci napadli na statek u wybrzeży Nigerii. Wśród porwanych Polacy

Piraci napadli na statek pływający pod liberyjską banderą u wybrzeży Nigerii. Wśród porwanych członków załogi znajduje się 8 Polaków.

Statek “Pomerania Sky” został zaatakowany przez dwie łodzie pirackie w sobotę rano. Piratom udało się wejść na pokład, a następnie uprowadzić część obecnej załogi. Wśród porwanych znajduje się 8 Polaków, 2 Filipińczyków oraz 1 Ukrainiec. Część źródeł podaje, że na statku nie była obecna ochrona.  W chwili ataku jednostka znajdowała się ok. 60 mil od wybrzeża.

W czasie przejmowania statku przez piratów, część załogi zdołała nadać komunikat o ataku. Polskie MSZ skontaktowało się w tej sprawie z armatorem, który natychmiast po opuszczeniu statku przez napastników skontaktował się z właścicielami firmy.

– Naszym priorytetem jest doprowadzenie do jak najszybszego uwolnienia jedenastu członków załogi, którzy zostali porwani. Współpracujemy z naszymi partnerami i lokalnymi władzami. Rodziny porwanych są na bieżąco informowane – informuje armator.

Źródło: NCzas/ wp.pl Autor: JD
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij