Publicystyka

Merkel ledwie ogłosiła swoją decyzję, a Lis już zaczyna tęsknić. Naczelny “Newsweeka” przy okazji zaatakował PiS

Angela Merkel nie będzie ubiegała się o reelekcję na stanowisku przewodniczącej partii CDU. Jednak na stanowisku kanclerz Niemiec Merkel zamierza pozostać do końca kadencji w 2021 roku. Jej decyzja jest już szeroko komentowana przez media na całym świecie. Do sprawy odniósł się także Tomasz Lis, który już na trzy lata przed odejściem Merkel z szefowej niemieckiej polityki zaczyna za nią tęsknić. Oczywiście nie mogło zabraknąć z jego strony ataku na obóz partii rządzącej.

Niemiecka kanclerz dziś rano oświadczyła, iż rezygnuje z kandydowania na stanowisko przewodniczącej CDU – podaje niemiecka agencja prasowa dpa. Merkel co prawda zostanie na stanowisku szefowej niemieckiego rządu, ale po 2021 roku nie będzie ubiegać się o mandat deputowanej w Bundestagu ani o stanowisko w Unii Europejskiej.

Rezygnacja Merkel stała się głośnym tematem w mediach na całym świecie, także w Polsce. Wśród komentujących znalazł się Tomasz Lis, który już zaczyna tęsknić, pomimo iż do odejścia kanclerz Niemiec zostały jeszcze trzy lata.

-No to nadchodzi koniec ery Merkel. Szybko za nią zatęsknimy. Szkoda, że zamiast wykorzystać czas jej urzędowania, przez ostatnie trzy lata PIS fundował Polakom ordynarną, gomułkowską, antyniemiecką propagandę.- pisze na Twitterze

Źródło: Twitter Autor: JD
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij