Kraj

Jarosław Kaczyński: tylko PiS może zapewnić silne państwo i polskość Przemyśla

Tylko Prawo i Sprawiedliwość może zapewnić silne państwo polskie i polskość Przemyśla, która była, jest i będzie – mówił w sobotę prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas spotkania wyborczego partii w Przemyślu (podkarpackie).

Kaczyński ocenił, że błąd popełniają ci wszyscy, którzy sądzą, że rozwój można uzyskać, poprzez odwoływanie się do różnych chwilowo nośnych haseł. “To nic nie da. Dać może coś praca, zgoda i jeszcze raz praca i jeszcze raz zgoda” – podkreślił.

Zdaniem prezesa PiS, “polskość Przemyśla, która była jest i będzie, może zapewnić tylko silne państwo polskie, a silne państwo polskie, może zapewnić tylko Prawo i Sprawiedliwość”.

A jeżeli ktoś nie wierzy – mówił Kaczyński – to niech spojrzy kilka lat wstecz. “Niech spojrzy na to likwidowanie państwa, na to zwijanie państwa, niech spojrzy na to wszystko, co się wyprawiało, – bo innego słowa nie można użyć – wtedy w naszym kraju. Na rozkład struktur państwowych, na te teorie, które głosił sam (obecny przewodniczący Rady Europejskiej) Donald Tusk, że w istocie państwo, to zespół niewspółpracujących ze sobą instytucji. Niech ktoś spojrzy na te dzisiaj głoszone programy, które mają doprowadzić do tego, by Polska w gruncie rzeczy się rozleciała” – zaznaczył prezes PiS.

“Powtarzam: Tylko Prawo i Sprawiedliwość może zapewnić silne państwo, tylko silne państwo może zapewnić to, co jest oczywistością, ale są tacy, którzy próbują ją kwestionować, to jest polskość Przemyśla dziś, jutro, zawsze” – mówił Kaczyński.

Źródło: PAP Autor: Edyta Roś, Wojciech Huk
Fot. PAP/Darek Delmanowicz

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij