Kraj

Petru wbija szpilę w opozycję i… Nowoczesną. Mocne słowa!

Ryszard Petru skomentował wynik wyborczy Koalicji Obywatelskiej. Były lider Nowoczesnej nie oszczędził swojej byłej partii i napisał: “Nowoczesna wyparowała”.

Polityk koła Społeczno-Liberalni przyznał, że opozycji oraz dotychczasowym prezydentom większych miast udało się utrzymać przy władzy. Wyjawił również, iż nie obawia się także o wybory w drugiej turze, gdyż jego zdaniem “Prawo i Sprawiedliwość je przegra”. Poseł nie jest jednak w pełni usatysfakcjonowany, a wynik jego byłego ugrupowania go wyraźnie rozczarował.

– Koalicja Obywatelska otrzymała tyle samo procent co Platforma 3 lata temu, a Nowoczesna wyparowała. Jak wprowadzałem Nowoczesną do Sejmu, miała 6-7%, PO koło 25%. Platforma w ramach KO ma ten sam wynik, a elektorat Nowoczesnej wyparował – skomentował Ryszard Petru.

Polityk nie ma też szczególnie optymistycznych przemyśleń przed wyborami parlamentarnymi. Jego zdaniem opozycja w postaci Koalicji Obywatelskiej nie ruszyła z miejsca, a “prognozy na Sejm 2019 nie są dla nich szczególnie korzystne”. Czyżby nie wierzył w umiejętności i potencjał swoich niedawnych kolegów i koleżanek?

Źródło: TVP Info/ Radio ZET Autor: JD
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij