Świat

Porażające sceny! Kilkuset imigrantów przedarło się przez siedmiometrowy mur. Tak dostają się na tereny należące do EU

Około 200 afrykańskich migrantów przedarło się w niedzielę przez ogrodzenie graniczne z Maroka do hiszpańskiej enklawy Melilla – poinformowały miejscowe władze. Po sforsowaniu granicy jeden migrant zmarł na atak serca, a trzech zostało rannych.

Osoby, które zdołały przedrzeć się przez siedmiometrowe metalowe ogrodzenie, zostały przewiezione do ośrodka w Melilli, gdzie rozpoczęto proces ich identyfikacji.

Jeden z migrantów zmarł najprawdopodobniej z powodu zatrzymania akcji serca, mimo pomocy ze strony służb ratunkowych – ogłosiły w oświadczeniu lokalne władze.

Według szacunków UNHCR (Biuro Wysokiego Komisarza ONZ ds. Uchodźców) od początku roku do Melilli przybyło ponad 6 tys. migrantów, a łącznie do Hiszpanii – ponad 40 tys.

Hiszpania znajduje się na pierwszym miejscu pod względem liczby przyjmowanych migrantów w UE – pisze Reuters. UNHCR podkreśla, że większość migrantów przybywających do Hiszpanii to mężczyźni, głównie z Gwinei, Mali i Maroka. (PAP)

Źródło: PAP Autor:
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij