Świat

Biskupi rozmawiali o gejach. To wielki problem młodzieży

Homoseksualizm i potrzeba towarzyszenia osobom o takiej orientacji był jednym z tematów kolejnego dnia obrad synodu biskupów na temat młodzieży w Watykanie – poinformowano w sobotę na codziennym briefingu w biurze prasowym Stolicy Apostolskiej.

Jak podano, w czasie dyskusji ojców synodalnych we włoskiej grupie językowej podjęty został temat “specjalnej uwagi i towarzyszenia osobom o orientacji homoseksualnej”.

Metropolita Chicago kardynał Blase Cupich mówił dziennikarzom, że kwestia homoseksualizmu była dotychczas kilkakrotnie poruszana w czasie obrad. Jak zaznaczył, celem tych dyskusji jest to, by na zakończenie “powiedziano coś, co będzie włączające wobec wszystkich”.

Także uczestniczący w briefingu kardynał John Ribat z Papui-Nowej Gwinei wyraził przekonanie, że w dokumencie końcowym synodu musi być “zaproszenie dla wszystkich, nie wykluczając nikogo”.

Obrady synodu zamknie w niedzielę 28 października msza w bazylice świętego Piotra pod przewodnictwem papieża Franciszka.

 

 

Źródło: PAP Autor:
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij