Publicystyka

Mocna wypowiedź Cezarego Pazury o wolnych niedzielach “Przecież to skandal! Jakaś szajba”

Polski aktor i reżyser Cezary Pazura w swoim najnowszym filmie opublikowanym w serwisie Youtube poruszył kwestię wolnych niedziel. Jak sam przyznał, w kraju panuje obecnie “szajba” z tego powodu.

-Niedziele wolne? Od handlu? Przecież to skandal! Wszyscy chcą handlować! – mówi Cezary Pazura  w swoim materiale z kategorii “Q&A”, w którym odpowiada na pytania internautów.

-Ja pamiętam jak za komuny wymyślono, że jedna sobota jest wolna, bo w soboty się pracowało. Jezu, jak myśmy walczyli żeby ta sobota była wolna, żeby posiedzieć przed telewizorem, pójść do kina, z matką pogadać, co u niej słychać – opowiada aktor, wspominając czasy, kiedy ludzie walczyli o dzień wolny od pracy.

Jego zdaniem polskie społeczeństwo znacznie się zmieniło pod tym względem i walczy o coś zupełnie innego. Jak sam aktor przyznaje, tak wielka zmiana mentalna Polaków jest szalona.

-I nagle teraz, całe moje pokolenie walczyło żeby soboty i niedziele były wolne, a teraz walczą o to żeby były zajęte. Czy to nie jest jakaś szajba? – mówi Pazura

Mężczyzna przyznaje, że rozumie doskonale interes wielkich sklepów. Ale nie rozumie dlaczego tak bardzo walczą o “dwie wolne od handlu niedziele w miesiącu”.

Na trzydzieści jeden dni, masz dwadzieścia dziewięć dni otwarte sklepy, a przez dwa dni zamknięte. Na Boga, no nie róbmy z tego problemu! – uważa Pazura

Źródło: Tysol/ za Youtube Autor: JD
Fot. youtube

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij