Kraj

Dziennikarka TVN zdenerwowała Ziemkiewicza. Ostra odpowiedź publicysty na relację reporterki

Reporterka “Faktów” Katarzyna Kolenda-Zaleska zrelacjonowała homilię wygłoszoną przez biskupa Jana Pawłowskiego, którą duchowny miał według dziennikarki skierować do Andrzeja Dudy. Publicysta Rafał Ziemkiewicz ostro odpowiedział na jej wpis.

-Mocna homilia przy grobie Jana Pawła II. Arcybiskup Jan Pawłowski do Prezydenta Andrzeja Dudy- Potrzeba nie tylko go wspominać ale i wziąć do ręki jego nauczanie. Zwłaszcza wobec podziałów w kraju. Nie można lekkomyślnie niszczyć dorobku, bardzo trudno je odbudować. – napisała na Twitterze dziennikarka, odnosząc się do materiału zaprezentowanego w “Faktach” TVN-u.

Reporterka podczas wtorkowego wydania programu oceniła, że biskup podczas homilii odniósł się bezpośrednio do prezydenta Polski. Jego słowa oceniła jako gorzkie, ale uznała, iż duchowny cieszył się, że “Andrzej Duda przyjechał z podzielonej Polski, bo może do tej podzielonej Polski przywiezie przesłanie Jana Pawła II”.

Do relacji dziennikarki oraz jej wpisu na Twitterze odniósł się Rafał Ziemkiewicz. Zdaniem prawicowego publicysty reporterka TVN zbyt uogólniła adresata słów biskupa Jana Pawłowskiego. Według niego zarówno Kolenda-Zaleska, jak i całe TVN, próbują przerzucić całe zło na PiS. Jak sam przyznał, na takie praktyki “ręce i nogi mu opadają”.

-Pani i pani szczujnia oczywiście nie widzi w tym nic, co by ich dotyczyło. O, biskup potępia zło, to na pewno o pisowcach. Ręce i nogi opadają. “Kazanie konfederackie” z “Pamiątek Soplicy”.- napisał Ziemkiewicz

Źródło: Do Rzeczy/ za Twitter Autor: JD
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij