Świat

Papież: pedofilia to jak składanie ofiar z dzieci przez pogan

Papież Franciszek porównał pedofilię do składania ofiar z dzieci przez pogan. Mówił o tym podczas spotkania z seminarzystami z włoskiego regionu Lombardia w Watykanie.

W czasie sobotniego spotkania, o którym Watykan poinformował we wtorek, Franciszek powiedział seminarzystom: “Znacie statystyki; 2 procent nadużyć, do jakich doszło, popełnili księża”.

Jak zaznaczył papież, ktoś mógłby powiedzieć, że “to mało”.

“Nie. Bo jeśli nawet byłby to jeden ksiądz, to jest to potworne. Nie usprawiedliwiajmy się, że to tylko 2 proc. 70 proc. nadużyć popełnianych jest w rodzinach i w dzielnicy, w salach gimnastycznych, przez trenerów, w szkołach” – oświadczył papież.

“To jest skandal, ale skandal na skalę światową, który przywołuje mi na myśl ofiary składane z dzieci, jak robili to poganie” – stwierdził Franciszek, którego słowa przytoczyło watykańskie biuro prasowe.

Papież radził seminarzystom: “W tej sprawie mówcie jasno; jeśli widzicie coś takiego, natychmiast do biskupa, by pomóc temu bratu – sprawcy”.

“Natychmiast do biskupa” – powtórzył.

Franciszek ujawnił: “Kilka dni wcześniej musiałem, z Rzymu, zawiesić święcenia kapłańskie na innym kontynencie”. Następnie zapytał: “Co ma w głowie biskup i ci nauczyciele, którzy przedstawiają biskupowi taką osobę?”.

“Wiadomości, jakie napłynęły, były straszne” – wyjawił papież, nie podając szczegółów.

Źródło: PAP Autor:
Fot. PAP/EPA/ALBERTO PIZZOLI

Polecane artykuły

0 0

Sejm wybrał Donalda Tuska na premiera

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij