Kraj

Grzegorz Schetyna grozi sędziom “Oddacie narodowi każdą, niezależną złotówkę”

Lider Koalicji Obywatelskiej Grzegorz Schetyna podczas konwencji partii w Poznaniu zapowiedział złożenie przez opozycyjne ugrupowanie wniosku o odwołanie premiera Morawieckiego. Szef PO mówił, że robi to “dla dobra Polski i Polaków oraz miejsca Polski w Europie”. Odniósł się także do sędziów Trybunału Konstytucyjnego oraz Sądu Najwyższego.

Powodem decyzji mają być ujawnione przez Onet.pl taśmy z restauracji “Sowa i przyjaciele”, na których został nagrany m.in. Mateusz Morawiecki. Zdaniem lidera opozycji krajem nie może kierować ktoś, komu udowodniono kłamstwo.

Dlatego właśnie tu, w Poznaniu chcę ogłosić, że jako Koalicja Obywatelska złożymy wniosek o odwołanie Mateusza Morawieckiego z funkcji premiera. Złożymy ten wniosek, bo nie może być premierem ktoś, komu udowodniono kłamstwo. Nie może rządzić ktoś, kto mówi: ludzie są tacy głupi, że to działa. To było o was, o mnie, o każdym z was. – grzmiał Schetyna

Przewodniczący Platformy apelował także, iż Koalicja Obywatelska zrobi wszystko, aby przywrócić Polsce miejsce w Europie, nie pozwalając “Kaczyńskiemu wypchnąć się na wschód”.

Dla dobra Polski i jej obywateli, dla naszego miejsca w Europie, musimy wygrać te wybory. Zmobilizować wszystkie pozytywne siły i strząsnąć ze zdrowego drzewa naszego państwa PiS-owską szarańczę – mówił opozycyjny polityk

Odniósł się także do powołanych za rządu PiS sędziów Trybunału Konstytucyjnego oraz Sądu Najwyższego, którym zagroził, że “oddadzą narodowi każdą niezależną złotówkę, każdy grosz pobrany na zawłaszczonych stanowiskach”.

RP nie będzie tolerować anarchii i bezprawia – mówił Schetyna

Źródło: 300polityka/ Do Rzeczy Autor: JD
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij