Kraj

“Idę na wybory, bo Polska sprawiedliwa, wolna, otwarta potrzebuje pomocy”

“Idę na wybory” to hasło zainaugurowanej w czwartek kampanii Koalicji Obywatelskiej, zachęcającej do udziału w wyborach samorządowych 21 października. W spotach, dostępnych już w internecie, występują m.in. aktorzy: Krystyna Janda, Andrzej Grabowski oraz tancerz Michał Piróg.

Materiały filmowe koalicji, którą współtworzą: PO, Nowoczesna oraz Inicjatywa Polska, wkrótce mają pojawić się też w telewizji.

“Idę na wybory, bo Polska sprawiedliwa, wolna, otwarta potrzebuje pomocy. Wszystko w twoich rękach!” – zachęca w spocie Krystyna Janda. Oprócz niej, powstały też krótkie filmy z Andrzejem Grabowskim, Danielem Olbrychskim i Michałem Pirogiem.

Szef sztabu Koalicji Obywatelskiej Jacek Protas podkreślił w czwartkowej rozmowie z PAP, że udział w wyborach samorządowych to obowiązek każdego obywatela. “Trzeba brać los lokalnych ojczyzn w swoje ręce, a nie unikać odpowiedzialności, dlatego przed każdymi wyborami prowadzimy akcję profrekwencyjną, zachęcamy, żeby być aktywnym” – powiedział polityk PO.

Jak dodał, oprócz akcji “profrekwencyjnej”, koalicja prowadzi akcję informacyjną – o terminie wyborów oraz upływie kolejnych terminów, dotyczących m.in. dopisania się do spisu wyborców. “W ostatnim tygodniu będziemy również wypuszczać materiały, infografiki jak głosować tak, żeby głos był ważny” – dodał Protas.

Przekonuje przy tym, że celebryci są w stanie skuteczniej dotrzeć do wyborców niż politycy. “To osoby znane z różnych środowisk, z telewizji, radia, gazet. To są aktorzy, gwiazdy z innych dziedzin. Myślę, że mają lepsze dotarcie do wyborców” – dodał Protas.

Własny spot wyborczy pod hasłem “Głosem głosuję” upublicznił w czwartek kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Warszawy Rafał Trzaskowski. W jego reklamówce także wystąpili znani aktorzy.

Spot rozpoczyna Janusz Gajos. “Głosem” – mówi. “Głosuję” – dopowiada Cezary Żak. “Na Rafała Trzaskowskiego” – dodaje Krzysztof Kowalewski. W spocie występuje też Małgorzata Socha. “Warszawa dla wszystkich” – przekonuje, nawiązując do hasła wyborczego Trzaskowskiego. “21.X. Twój głos ma znaczenie. Głosuj na Trzaskowskiego” – apel tej treści pojawia się na koniec spotu.

W planach sztabu kandydata są kolejne materiały wyborcze, w których wystąpić mają m.in. Kayah, Michał Żebrowski i Maja Komorowska.

 

Źródło: PAP Autor: Marta Rawicz
Fot. Youtube.com

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij