Publicystyka

Skandaliczne słowa posła PO: Polacy mordowali Żydów. To dlatego nie chcą ekshumacji w Jedwabnem?

Platforma Obywatelska pokazała swoje prawdziwe oblicze. Według jej posła Marcina Święcickiego, Polacy mordowali Żydów, a od Niemców różnili się wyłącznie tym, że nie zakładali obozów śmierci. 

– Takich miejscowości, jak Jedwabne było kilkadziesiąt i udział Polaków w mordach był tam niewątpliwy. Nie musieli tego robić, mogli nie mordować – powiedział Święcicki na antenie Polsat News.

 

Oburzony zachowaniem byłego prezydenta Warszawy był kandydat na to stanowisko Marek Jakubiak – Co Pan dzisiaj jadł na kolacje, że Pan plecie takie rzeczy? To jest Polska, a nie Izrael – skwitował Jakubiak.

Choć zdarzenie miało miejsce w lutym, nie odbiło się szerokim echem. Na Twitterze postanowiono więc o nim przypomnieć. Do sprawy odniósł się m.in. Piotr Cywiński publicysta tygodnika “Sieci”.

– Może wy mordowaliście, ale nie my, s…synie. Mój ojciec trafił za człowieczeńskość do niemieckiego kacetu, moja rodzina zapłaciła za zachowanie godności koszmarną cenę. Ale nie ty, łachu. Mówiąc my, uściślij: my, Święciccy. Nie wartś nawet mojej pogardy.

Użytkownik Twittera Matka Polka, która przypomniała całą dyskusję pokusiła się w związku z nią o ciekawą tezę:

– Wiecie dlaczego nigdy nie doczekamy się ekshumacji w Jedwabnem i nigdy nie poznamy odpowiedzi na nurtujące nas pytania? Bo wtedy zostałby obalony główny argument z tamtych czasów przeciw Polakom. Takich rzeczy się nie robi. Takie rzeczy są niewygodne. Takich tajemnic się broni.

 

 

Źródło: Twitter, stefczyk.info Autor: fp
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij