Świat

Niemiecka gazeta pisze o “polskich obozach śmierci”. Redakcja nie jest skłonna do przeprosin

Niemiecka gazeta “Westafaelische Nachrichten” w jednej ze swoich publikacji opisywała Sobibór jako “polski obóz zagłady”. Pomimo interwencji polskiej strony, redakcja nie jest skłonna do przeprosin. Co więcej, żądania ze strony Polski podaje do sądu.

Zastrzeżenia wobec artykułu niemieckiej gazety zgłosili członkowie stowarzyszenia Partia Nostra, które niejednokrotnie walczyło z praktyką przypisywania Polsce udziału w Holocauście. W liście do redakcji, w zamian przeprosin za manipulacje prawdą historyczną, zażądali kwoty 50 tyś zł na rzecz Polskiego Związku Byłych Więźniów Politycznych Hitlerowskich Więzień i Obozów Koncentracyjnych.

Jednak włodarze pisma zdecydowali się podać wniosek do sądu w celu ustalenia, czy stowarzyszenie w ogóle ma możliwość żądania takiej formy przeprosin.

-Domagają się ustalenia, że nasze roszczenie nie istnieje – mówi w rozmowie z “Nasz Dziennik” radca prawny partii nostra Szymon Topa. –  Ma to na celu uprzedzenie w wytoczeniu powództwa przed sądem polskim

Źródło: niezależna.pl Autor: JD
Fot. Twitter

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij