Kraj

Zdecydowany apel Beaty Mazurek wobec PO. “Wyciągnijcie karty na stół i przestańcie kłamać”

Dziennikarze portalu Onet.pl opublikowali artykuł, który ma uderzać w premiera Morawieckiego i wikłać go z tzw. “aferą taśmową”. Do ich spekulacji odniosła się Beata Mazurek, która nazwała tekst “insynuacjami”. Rzeczniczka PiS-u wezwała też polityków Platformy do “wyciągnięcia kart” sugerując, że za atakiem na premiera stoi opozycja. 

Serwis Onet.pl opublikował artykuł zatytułowany “Afera taśmowa. Kelnerzy obciążają Morawieckiego”, w którym dziennikarze powołali się na akta afery taśmowej. Sensacyjny nagłówek tekstu “Oskarżycielskie zeznania kelnerów z afery taśmowej. Obaj skazani obciążają ówczesnego prezesa banku Mateusza Morawieckiego” uzupełniony jest zdaniem, iż “nie wiadomo, gdzie jest najważniejszy dowód w tej sprawie, czyli taśma z nagraniem Morawieckiego”.

Do publikacji odniosła się rzecznika PiS Beata Mazurek, która uznała aferę za starą, zaistniałą cztery lata temu. Uznała tez, że gdyby akta podsłuchów miały w jakikolwiek mocny sposób uderzyć w partię rządzącą, PO skorzystałoby z tej opcji przed wyborami w 2015 roku.

– Proszę państwa, traktujemy się poważnie. Platformo, nie kłam – jeśli masz jakiekolwiek atuty, jak masz jakiekolwiek pomysły, jak masz jakiekolwiek zarzuty, to połóż karty na stół, a nie rzucaj w nas pomówieniami i insynuacjami – mówiła rzecznik PiS-u.

Mazurek odniosła się także do medialnych doniesień na temat istnienia tzw. “układu radomskiego” oraz spekulacji na temat drogi S12. Rzecznika zdementowała pierwszą z informacji, jasno przekazując, iż w Radomiu nie ma żadnego “układu”. Co do problemów związanych z S12 – Mazurek przyznała, że decyzja w tej sprawie zapadnie w drugiej połowie 2020 roku.

– Jeśli ktoś dzisiaj uważa, że decyzja jest podjęta i jest ona inna, to karty na stół, pokażcie tę decyzję. Przestańcie znów kłamać, znów jątrzyć i przestańcie nas atakować – zaapelowała Beata Mazurek do Platformy Obywatelskiej

Dzień wcześniej o całej sprawie wypowiedział się premier Mateusz Morawiecki na antenie Polsat News. Szef rządu uznał, że  PO próbuje mu przypisać swoje problemy, z jakimi się borykała w czasie sprawowania swoich rządów.

– Sorry panowie, ale to niestety wasze afery. Tą żabę też trzeba połknąć – powiedział prezes rady ministrów.

Źródło: niezależna.pl Autor: JD
Fot. PAP/Tomasz Gzell

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij