Kraj

Strzelaj do prezydenta. Kontrowersyjna gra podbija internet

„Gra o wybór 2: reelekcja”, bo tak nazywa się wspomniana symulacja komputerowa, jest prostą, klasyczną strzelanką, w której kierujemy statkiem kosmicznym i strzelamy w zbliżające się obiekty, aby zainkasować jak największą liczbę punktów. Boruczkowski wykorzystał ten schemat do stworzenia własnej gry, tyle że zamiast atakujących obcych statków mamy do czynienia z logami partii konkurencyjnych czyli Nowoczesnej, SLD oraz Platformy. Zestrzelenie każdej z nich będzie skutkowało uzyskaniem odpowiedniej ilości głosów (!). Najniżej oceniania jest Nowoczesna (400 głosów), trochę więcej SLD (500 głosów), a najwyżej PO (1000 głosów). Na samym końcu gry walczy się z bossem, którym jest „Rainbow Jack”. Postać jest nawiązaniem do prezydenta miasta Poznania Jacka Jaśkowiaka. Finałowy przeciwnik jest wart 10 tyś głosów. Gra się do uzyskania 70 tys. zdobytych głosów (tyle mniej więcej liczy poznański okręg wyborczy nr VI z którego kandyduje Boruczkowski).
W 2014 roku wydawało się, że po zwyciężeniu „Wyczesanego”, Ty, Michał Boruczkowski, spoczniesz na laurach, a Twoje Miasto, Poznań, będzie bezpieczne. Niestety. W chwilę po tym, jak „Wyczesany” został zestrzelony, zostałeś znienacka zaatakowany przez galaktyczny, bezzałogowy niszczyciel „Rainbow Jack”. Wyczerpany wcześniejszą walką nie miałeś szans. Jednakże, pomimo dużych strat, wywalczyłeś mandat radnego i zdołałeś uciec. Teraz nadszedł czas na rewanż i ostateczne rozstrzygnięcie. Zarówno Ty, młody pilot (raptem 36 lat!), jak i Mroczne Siły sterujące „Rainbow Jack’iem”, podjęliście rękawice w kolejnych wyborczych szrankach – kampanii wyborczej do wyborów samorządowych w 2018 roku. Ale zanim pokonasz galaktycznego niszczyciela, musisz rozprawić się z mniejszymi, bezzałogowymi statkami, różnych, sprzymierzonych z Mrocznymi Siłami, opcji politycznych. A to nie będzie takie proste… – brzmi opis gry na oficjalnej stronie radnego z Poznania.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij