Kraj

Jaki nie będzie rozmawiał z Trzaskowskim? „To śmianie się w twarz ofiarom reprywatyzacji”

W poniedziałek późnym wieczorem Sebastian Kaleta opublikował tweeta, oświadczając, iż do rozmów w imieniu kandydata KO na prezydenta Warszawy wysłano Jarosława Szostakowskiego. Wiceszef komisji ds. reprywatyzacji nie ukrywał zbulwersowania faktem wysłania osoby „forsującej uchwały korzystne dla maffi reprywatyzacyjnej, za co spotkał go awans, a nie polityczna banicja” do rozmów z Patrykiem Jakim i jego ludźmi.
W świetle gigantycznej afery to śmianie się w twarz ofiarom reprywatyzacji – pisze Kaleta na Twitterze, publikując fragmenty zeznań warszawskiego radnego gdzie niejasno wskazuje na swój udział w aferze.

-Dlatego sztab Patryk Jaki nie będzie debatował o debatach z panem Szostakowskim ani sztabem Trzaskowskiego dopóki on stoi na jego czele. 3 października Patryk Jaki uczestniczy w debacie organizowanej przez Legię Warszawa i jest gotów uczestniczyć w kolejnych. – dodał kilka godzin później wiceszef komisji.

Informację potwierdził sam kandydat Zjednoczonej Prawicy Patryk Jaki. Jak sam przyznał, sztabowcy Trzaskowskiego „już nawet nie udają, że odcinają się od afery”.

Sytuacja Szostakowskiego, zdaniem sztabu PiS, jest niejasna w kontekście całej afery. Szef sztabu Trzaskowskiego miał brać udział m.in. w briefingu przy ul. Siennej 29, gdzie jako radny opowiadał się za oddanej tej działki, a także kilku innych, handlarzem roszczeń. 
JD/ za Twitter/ niezależna.pl

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij