Kraj

„Wyborcza” się ugięła. Niedawno bezpodstawnie oskarżyła posła PiS, teraz zamieściła sprostowanie

Dziennikarze pod koniec sierpnie opublikowali materiał o rzekomym „układzie radomskim” pomiędzy lokalnymi politykami Prawa i Sprawiedliwości. Wśród nich pojawili się posłowie Marek Suski oraz Andrzej Kosztowniak. Obydwaj panowie skrytykowali publikację „Wyborczej” określając ją jako „stek bzdur”. Dodatkowo Kosztowniak zapowiedział podjęcie odpowiednich kroków prawnych.
W moim przekonaniu, materiał ten został wytworzony w celu niszczenia mnie i środowiska PiS w przededniu wyborów samorządowych. Potwierdzeniem tego są tysiące ulotek, które znalazły się kilka godzin po publikacji w skrzynkach mieszkańców – napisał w swoim oświadczeniu polityk, które zostało opublikowane w mediach społecznościowych, gdzie możemy przeczytać m.in. o skierowaniu sprawy do sądu.
Byłemu prezydentowi Radomia zarzucano, że posiada kilka działek budowlanych które są pod „fikcyjną własnością” podstawionych osób, miał także otrzymać działkę o niejakiego Romana S. za ustawienie przetargu oraz niedokończonej i wyciszonej sprawie prowadzonej przez CBA. Kosztowniak zaprzeczył wszystkim informacjom.
Kilka dni po publikacji oświadczenia na łamach „Gazety Wyborczej” pojawiło się sprostowanie dotyczące artykułu z końca sierpnia bieżącego roku. Jego autorem jest sam poseł PiS. Jak sam przyznał umieszczenie przez „Gw” sprostowania do artykułu należy do rzadkości, a samo jego zastosowanie uznał jako „krok, który idzie w dobrą stronę”. Jednocześnie podtrzymał swoje zarzuty wobec Czuchnowskiego i Gierszewskiego, zapowiadając obydwóm dziennikarzom sprawę w sądzie.
W opublikowanym sprostowaniu można przeczytać m.in. iż były prezydent miasta Radom nie przyjmował żadnych korzyści majątkowych od Romana S. ani też nie był zamieszany w inwestycje realizowane w ramach zamówień publicznych, które podlegały urzędnikom Radomia. Chodzi głównie o zakup Techmatrans.
JD/ niezależna

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij