Sport

Polscy szczypiorniści w obronie rodzimych firm. Zakleją logo Nord Stream na swoich koszulkach

Jak podaje portal RMF FM, Vive Kielce i Wisła Płock zadecydowały, że nie będą występować z logiem sponsora turnieju.

Oba kluby swoją decyzję argumentują zapisem kontraktowym ze swoimi głównymi sponsorami. Sponsorem Vive Kielce jest Polska Grupa energetyczna a Wisły Płock PKN Orlen. Według umowy kluby nie mogą posiadać na swoich koszulkach mieć loga innej firmy, która jest konkurencyjna wobec tych dwóch spółek Skarbu Państwa. Właśnie za taką uważany jest projekt Nord Stream 2.

Sprawę skomentował szef PKN Orlen Daniel Obajtka.

Jako główny sponsor @SPRWisla rozumiemy trudną sytuację klubu w związku ze sponsoringiem @ehfcl przez Nord Stream 2. Podejmiemy wszelkie możliwe kroki prawne mające na celu ochronę naszej marki w kontekście sponsoringu piłki ręcznejSwoje poparcie dla akcji dał rzecznik PGE, który napisał na Twitterze:

#PGE z zadowoleniem przyjmuje decyzję klubu o zakryciu logo Nord Stream 2. W tej trudnej sytuacji spółka wspiera i będzie wspierać klub PGE VIVE Kielce. Liczymy na to, że europejska federacja podejdzie do sprawy konfliktu branżowego ze zrozumieniem.Szczypiorniści z Kielc zaczną rozgrywki dzisiaj, natomiast klub z Płocka zagra jutro.

Jak informuje portal wpolityce.pl Europejska Federacja Piłki Ręcznej (EHF) odrzuciła argumentację klubów i nakazała promowanie Nord Stream podczas rozgrywek.

– Dyskusyjne pozostaje samo wejście Nord Stream 2 jako sponsora rozgrywek EHF. Cały proces informacyjny o zaangażowaniu Nord Stream 2 w partnerstwo rozgrywek EHF był celowo opóźniony – czytamy na portalu. 

rh/dorzeczy.pl/rmf24.pl/wpolityce.pl

Fot: wikicommons

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij