Świat

Amerykańska szkoła wprowadza kary cielesne dla uczniów „Bardzo poważnie podchodzimy do dyscypliny”

Tym tematem żyją media w USA. Zgodnie z ustaleniami amerykańskiego portalu CBS News w formularzu została objaśniona procedura dyscyplinowania uczniów. Niegrzeczni uczniowie będą zabierani do zamkniętego pomieszczenia, w którym będą uderzani maksymalnie trzykrotnie drewnianą deską w pośladki. Przyrząd do bicia ma mieć ok. 60 cm długości, 2 cm grubości i 15 cm szerokości.
Jak przekonuje dyrektor szkoły Jody Boulineau, w placówce „bardzo poważnie podchodzą do dyscypliny”. Jak dodał „dawniej były także stosowane kary cielesne i nie było żadnych problemów z młodzieżą”. 
Rodzice mają jednak prawo odmówić stosowania kar cielesnych wobec uczniów, co powinni uwzględnić w formularzu. Dyrektor placówki podaje, że spotkał się z różnorodnymi opiniami na temat pomysłu szkoły, od krytykujących po zachwalające. Jak przekonuje, co trzeci rodzic wyraża zgodę na stosowanie tego typu kar wobec swoich dzieci.
Do tej pory w 20 stanach USA legalne jest stosowanie kar cielesnych wobec dzieci.
JD/ Radio Zet

fot. Pixabay

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij