Świat

Szef rosyjskich komunistów apeluje do Putina „Pora przyjąć Donbas w skład Rosji”

Lider rosyjskich komunistów uznał, że prezydent Władimir Putin powinien szybko działać ,,natychmiast przejmując Donbas w skład państwa rosyjskiego”. Jego zdaniem w pierwszej kolejności Rosja powinna uznać republikę doniecką oraz ługańską „tak jak to miało wcześniej miejsce z Abchazją i Osetią Południową, co powinno zakończyć spory w tych regionach”. Jego zdaniem mieszka tam wielu przyjaciół Rosjan, którzy popierają działania rosyjskiego państwa.
Dodatkowo wysnuł oskarżenia pod adresem władz Kijowa o „ciągłe ostrzeliwanie” Doniecka i okolic, a także atakowanie przywódców proklamowanych przez stronę rosyjską republik. Efektem tego miało być zabójstwo byłego lidera tzw. donieckiej republiki Aleksandra Zacharczenki.
Ziuganow od 1966 roku był związany z Komunistyczną Partią Związku Radzieckiego. Na początku lat 80 został regionalnym szefem partii komunistycznej ds. ideologii w Orle. Kilka lat później został instruktorem partyjnym w dziale agitacji i propagandy KC KPZR, a pod koniec istnienia ZSRR został zastępcą szefa propagandy w partii. Od początku sprzeciwiał się reformom proponowanym przez Gorbaczowa i Jelcyna, wstępując do Komunistycznej Partii Rosji w 1990, gdzie został jej głównym ideologiem. Trzy lata później stanął na czele ugrupowania, sprawując w tym czasie swoją funkcję aż do dziś. Ziuganow kilka razy startował w wyborach prezydenckich, jednakże bez skutku. 
JD/ Rzeczpospolita/ Wikipedia
fot. Twitter.com

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij