Kraj

Jakubiak deklaruje nacjonalizm gospodarczy. Nie zatrudnia Ukraińców

Członek partii Kukiz’15 określa samego siebie jako gospodarczego nacjonalistę. „Jak mam do wyboru jogurt polski czy niemiecki, to wybiorę polski, i nie dlatego, że jest tańszy” – wyjaśnia. Zapytany o to czy jego nacjonalizm ma także wymiar ideologiczny odpowiada, że jest to bardziej patriotyzm niż nacjonalizm. „Uważam, że obrona polskich interesów przed zagranicznymi koncernami czy płacenie podatków w Polsce to przejawy patriotyzmu gospodarczego” – podkreśla.

W wywiadzie opowiada również o swoim stosunku do Ukraińców pracujących na terenie Polski. „Dla mnie Ukraina nie jest problemem. Mówię tylko o swoim stosunku emocjonalnym do Ukraińców. To, że na Wołyniu Ukraińcy mordowali swoich sąsiadów, jest niewybaczalne” – powiedział Jakubiak. Według polityka „Ukraińcy nigdy nie byli za nic wdzięczni”. „ Dzisiaj też im się wszystko należy, a oni tu przyjeżdżają tylko zarabiać” – skwitował.

dorzeczy.pl

Fot: 

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij