Kraj

Kulisy odejścia rzecznika prezydenta. „Super Express” ujawnia reakcję Andrzeja Dudy

Prezydent Andrzej Duda miał dowiedzieć się o wszystkim na kilka godzin przed opublikowaniem tej informacji w mediach.

– Mało kto o tym wiedział, że Krzysztof znienacka od nas odejdzie. Jesteśmy w szoku – czytamy w „Super Expressie”, który powołuje się na „swojego informatora z otoczenia prezydenta”.

Cytowany przez gazetę rozmówca sugeruje też, iż Krzysztof Łapiński miał nie panować nad polityką informacyjną prezydenta Dudy i – jak informuje SE –  „nie ogarniał biura prasowego”.

Krzysztof Łapiński zastąpił na stanowisko rzecznika prezydenta Marka Magierowskiego, który odszedł na z kancelarii na stanowisko wiceszefa MSZ, później został ambasadorem RP w Izraelu.

Do rezygnacji rzecznika odniósł się też Adam Bielan: – Zaskoczyła mnie dymisja dotychczasowego rzecznika prezydenta Krzysztofa Łapińskiego; z reguły rzecznik prezydenta nie odchodzi w tak nagły sposób, jeżeli nie ma ku temu jakichś ważnych powodów – przyznał wicemarszałek Senatu.

Dopytywany, czy słyszał o jakichś konfliktach, Bielan odparł, że “w każdym zakładzie pracy są sympatie i antypatie”. Na uwagę, że Łapiński jest już trzecim rzecznikiem, który rezygnuje z tej funkcji w czasie obecnej kadencji prezydenta, wicemarszałek Senatu podkreślił, że praca rzecznika jest “bardzo trudna”.

ac/rp

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij