Kraj

Morawiecki: nie dzielimy samorządów, tylko patrzymy na dobro obywateli

Premier w niedzielę po konwencji wyborczej PiS w Warszawie, udał się specjalnym kampanijnym autobusem do Łowicza. Szef rządu od tej wizyty rozpoczyna objazd po Polsce, w trakcie którego politycy partii będą promować program PiS na wybory samorządowe. “Chcemy po prostu jak najlepiej wykorzystać ten czas, żeby być jak najbliżej ludzi, bo to jest ważne nie tylko w wyborach samorządowych, ale szczególnie w wyborach samorządowych” – powiedział Morawiecki dziennikarzom podczas przejazdu do Łowicza.

“Do tej pory tak było, z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że po stronie tych gospodarzy ze Zjednoczonej Prawicy, to oni byli bardzo profesjonalni, sprawni i tam współpraca się świetnie układała. Jednak jest też szereg przykładów, że my nie dzielimy samorządów, tylko patrzymy na dobro mieszkańców, dobro obywateli” – zaznaczył premier, pytany o współpracę rządu z samorządami.

Jak wskazał, już dotychczas było wiele inwestycji także w miastach, gdzie nie rządzi Zjednoczona Prawica – “choćby w Lublinie, Białymstoku, Olsztynie, czy w Krakowie np. słynna Trasa Łagiewnicka, bardzo drogi projekt”. “Pokazujemy, że tam, gdzie można obywatelom poprawić los, to nie ma tutaj żadnych barw politycznych” – podkreślił Morawiecki.

Premier zapytany o to, jak będzie łączył kampanię wyborczą ze sprawowaniem funkcji szefa rządu, odpowiedział, że “to nie będzie proste”. “Mamy bardzo dużo obowiązków w rządzie, jesteśmy ekipą, która realnie zmienia Polskę, a to znaczy, że trzeba czytać ustawy, sprawdzać różne dokumenty. Mam stos dokumentów codziennie do podpisania. Ale cóż, trzeba będzie sobie jakoś radzić. Może na przykład będę teczki dokumentów zabierał czasami ze sobą” – powiedział.

Szef sztabu PiS Tomasz Poręba powiedział natomiast, że wyjazdy premiera w ramach kampanii “na pewno trzeba będzie wkomponować w prace Rady Ministrów i samego premiera”. “Wiadomo, że jest rząd, są różne sprawy na bieżąco, ale ta aktywność premiera i naszego PiS-busa będzie widoczna i premier będzie w wielu miejscach” – mówił.

“Miejscowości mamy naprawdę bardzo dużo do objechania i będziemy to przez te siedem tygodni, które zostały, bardzo konsekwentnie realizować. Nie zawsze w każdym tygodniu da się pogodzić te wszystkie wyjazdy z obowiązkami, tak żeby być wszędzie, ale będziemy starać się planować te dni tak, aby pan premier był w różnych miejscowościach równocześnie, kiedy trwają również prace rządu” – dodał Poręba.

Jak zapowiedział, “w przyszłym tygodniu zaczynamy spotkania w regionach, województwach”. “Do 21 października będziemy mieć konwencje we wszystkich województwach w Polsce. W przyszłym tygodniu w sobotę Wrocław, w niedzielę Opole” – poinformował.

“Ta kampania wyborcza, to będzie duża porcja merytorycznych i bardzo konkretnych, dedykowanych każdemu województwu, propozycji programowych” – podkreślił Poręba.

W trakcie podróży do Łowicza premier zatrzymał się na stacji benzynowej “Orlen”, gdzie zjadł posiłek i rozmawiał m.in z osobami robiącymi zakupy na stacji.(PAP)

autor: Marcin Jabłoński, Mateusz Roszak

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij