Świat

Strażnik więzienny ujawnił nakaz aresztowania podejrzanych ws. zabójstwa w Chermnitz

Nakaz aresztowania, z zaczernionymi fragmentami, pojawił się m.in. na stronach internetowych “Pro Chemnitz”, lokalnych struktur populistyczno-prawicowej partii Alternatywa dla Niemiec (AfD) oraz Lutza Bachmanna, założyciela antyislamskiego i antyimigracyjnego ruchu Pegida. Mimo usunięcia dokumentu ze strony “Pro Chemnitz” na Facebooku rozpowszechnił się on w mediach społecznościowych.

W czwartek saksońskie ministerstwo sprawiedliwości poinformowało, że ustalono źródło wycieku nakazu aresztowania domniemanego sprawcy zabójstwa. Osoba, która wbrew prawu opublikowała w internecie ten dokument, to pracownik służby więziennej w Dreźnie; został on zawieszony w pełnieniu obowiązków ze skutkiem natychmiastowym – przekazano. Dziennik “Bild” podał wcześniej, że mężczyzna zgłosił się sam.

Prokuratura nadal nie ujawnia informacji na temat motywów niedzielnego ataku. W czwartek nie odniesiono się też do medialnych doniesień, jakoby w kłótni, podczas której doszło do zabójstwa, chodziło o papierosy lub kradzież karty bankomatowej.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij