Kraj

Porażka LGBT na Podlasiu. Władze Białegostoku nie zamierzają faworyzować homoaktywistów

„Tęczowy Białystok” jest stowarzyszeniem powstałym kilka tygodni temu, którego głównym celem jest pomoc osobom homoseksualnym, którzy w województwie podlaskim „są wciąż dyskryminowane”. W realizacji tego zadania wystosowali do władz Białegostoku stosowne postulaty. Poradnie dla homoseksualistów, hostele interwencyjne, kampanie przeciwko homofobii w szkołach, zorganizowanie marszu równości czy wspomniane na wstępie udostępnienie lokum jako „Ośrodek Interwencji Kryzysowej” nastawiony na pomoc osobom homoseksualnym.
Jednak zarządzający miastem uznali, że nie ma potrzeby wyróżniania i specjalnego traktowania homoseksualistów i że mogą oni skorzystać, tak jak wszyscy inni, z punktów pomocy społecznej. Poza tym w mieście funkcjonuje telefon zaufania. Rozczarowania taką decyzją nie kryją członkowie stowarzyszenia, którzy uznali, że to wciąż za mało. Zapowiadają walkę o realizację swoich celów.
JD/ PCH24

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij