Kraj

Spór w adwokaturze! Kandydaci do SN zastraszani postępowaniem dyscyplinarnym

Adwokaci kandydujący do Sądu Najwyższego naruszyli godność zawodu. Firmują i wykorzystują zmiany w ustawie o Krajowej Radzie Sądownictwa oraz SN, które godzą w krajowy porządek prawny – mówi adwokat Marin Smoczyński, który w tej sprawie zdecydował się na złożenie wniosku o wszczęcie postępowania dyscyplinarnego. Swoje pisma uzasadnia złamaniem ślubowania przez adwokatów, którzy sprzeniewierzyli się obowiązkowi ochrony praw i wolności obywatelskich, wykorzystując obecną sytuację prawną dla własnych korzyści.
Obecnie na stanowiska w Sądzie Najwyższym z warszawskiego okręgu adwokackiego kandyduje 8 mecenasów. Nie podzielają oni zdania swojego kolegi.
Nie rozumiem, jak można ścigać dyscyplinarnie adwokata za postępowanie zgodnie z ustawą. To kompletne nieporozumienie. To również przykład wykorzystywania sądownictwa dyscyplinarnego do zwalczania adwokatów odmiennie myślących. Te pogróżki są o tyle zaskakujące, że i tak sprawa trafi do zreformowanej izby Sądu Najwyższego. – mówił w rozmowie dla „Rzeczpospolitej” mecenas Andrzej Nogal.
JD/ Rzeczpospolita

fot. Twitter

Polecane artykuły

0 0

Sejm wybrał Donalda Tuska na premiera

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij